Beata Włodara – pasjonatka twórczości Tamary Łempickiej i miłośniczka kwiatów. Urodzona tego samego dnia i miesiąca co jej idolka – 16 maja – podkreśla to z dumą! Do malarstwa powróciła po wielu latach. Od czasów przedszkola pamięta siebie z kredkami i farbami. Sztuka ponownie zagościła w jej życiu, gdy po burzach i zakrętach losu odzyskała spokój ducha u boku ukochanego partnera.
Obecnie pracuje jako specjalistka terapii uzależnień. Jej wcześniejszy kontakt ze sztuką rozwijał się także w ramach prowadzonej działalności gospodarczej – w kwiaciarni oraz galerii artystycznej, którą prowadziła w czasie pandemii. Malarstwo pomogło jej przetrwać ten trudny okres i utrzymać się.
Nie posiada wykształcenia artystycznego – jest samoukiem. Odbyła jedynie kilka lekcji u znanej malarki konińskiej oraz wzięła udział w plenerze malarskim w 2017 roku, który wywarł na niej duże wrażenie i zapoczątkował powrót do dawnego zamiłowania.
Od 2019 roku brała udział w plenerach malarskich, przeglądach twórczości plastycznej czy wystawiała swoje prace podczas różnego rodzaju wydarzeń o charakterze artystycznym. Chętnie dzieli się swoją pasją, także charytatywnie – prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i wspierała finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci można znaleźć artykuły poświęcone jej pasji.
Ponadto od kilku lat owocnie współpracuje artystycznie z jednym z wielkopolskich skansenów. To właśnie tam można znaleźć jej liczne prace artystyczne, w tym m.in. „wóz Drzymały”, jak sama go nazywa, który został pokazany na łamach programu „Kuchenne rewolucje”.
Prace Beaty Włodary będzie można podziwiać na konińskich przystankach od 4 maja do 4 czerwca 2025 r.
Wielkoformatowe prace Beaty Włodary będzie można oglądać w przestrzeni miejskiej Konina w marcu na następujących przystankach:
- Rondo Kamińskiego/ Szpitalna rondo (przy ulicy Szpitalnej, obok ronda przy nowym kościele),
- Leszczynowa (Wilków przy ulicy Leszczynowej) ,
- Wyszyńskiego (przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego, w pobliżu ul. Budowlanych – po drugiej stronie),
- Szeligowskiego (przy ul. F. Chopina),
- Hiacyntowa/RONDO SPÓŁDZIELCÓW (Chorzeń, – przy Żabce, „na górce” w pobliżu ronda na skrzyżowaniu ulic Spółdzielców i Poznańskiej),
- Dworcowa (przy KCK),
- ZSGE przy ZSGE,
- Grunwaldzka,
- Szarych Szeregów – Targowisko (przy Targowicy),
- Kolska (przy klasztorze).