Koniński Klub Fotograficzny FF to działająca przy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie nieformalna grupa osób, których pasją jest fotografia.

Tworzą go pełni zapału entuzjaści o różnym stopniu zaawansowania. Głównym ich celem jest promocja fotografii i miasta Konina. Rozwijają swoje zainteresowania poprzez rozmowy, prezentacje zdjęć, udział w plenerach, warsztatach i dzielenie się ze sobą tym, co w fotografii lubią najbardziej. Organizują również fotograficzne wydarzenia i akcje min. fotospacery czy spotkania w przestrzeni miasta.

Obecnie, od 2019 roku koordynatorem klubu z ramienia Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jest Renata Rudowicz. Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów liczy dzisiaj blisko 40 pasjonatów fotografii.

W tym roku KKF FF obchodził 10-lecie fotograficznej aktywności. Okrągły jubileusz był okazją do wspomnień, a także podsumowań zrealizowanych na przestrzeni dekady wydarzeń.

W 2021 roku odbył się po raz pierwszy Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ, którego pomysłodawczynią jest właśnie Renata Rudowicz. W tym roku odbyła się jego druga edycja o charakterze ogólnopolskim, podczas której zorganizowano dla uczestników aż dwa fotospacery w przestrzeni miasta: SIŁA I WRAŻLIWOŚĆ prowadzony przez konińską fotografkę  i członkinię KKF FF Annę Małkowicz oraz KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY prowadzony przez fotografów Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z Warszawy, z grupy FOTOSPACERY.PL

Fotospacery odbyły się w przestrzeniach Chematu Sp. z o.o., PWiK-u Sp. z o.o. i Hydrostalu Sp. z o.o. oraz w przestrzeniach po starym FUGO.
Efekty fotograficznej realizacji tych przedsięwzięć można właśnie oglądać na przystankach autobusowych, w ramach projektu SZTUKA NAS SZUKA.
KKF FF zaprasza również na wernisaż, poświęcony wymienionym fotospacerom – 30 września o godzinie 18.00  w  CKiS DK – Oskard. Wystawę będzie można oglądać do 16 października.

Autorzy fotografii: 
Olga Marcinkowska
Tomasz Gniewkowski 
Błażej Rudowicz
Szymon Maciejewski 
Piotr Tylman
Renata Rudowicz

Przystanki, na których można oglądać prace:

Wał Tarejwy/przy ul. Wał Tarejwy obok parkingu przy ulicy Kościelnej
Rondo Kamińskiego/ Szpitalna rondo
Hiacyntowa/RONDO SPÓŁDZIELCÓW
Wyszyńskiego
Szeligowskiego
ZS im. Kopernika
Dworcowa
ZSGE
Grunwaldzka
Kolska